Hlavní obsah
Útočníka zaznamenaly kamery v přepadeném obchodě Foto: Policie ČR

Slovensko vydalo mladíka, který v Brně střílel na auto a přepadl večerku

Jihomoravští kriminalisté budou v nejbližších hodinách vyslýchat 21letého Lukáše Minaříka, kterého v pátek vydala slovenská policie. Mladík měl postřelit 74letého muže a přepadnout večerku v Brně. Poté utekl na Slovensko.

Útočníka zaznamenaly kamery v přepadeném obchodě Foto: Policie ČR
Slovensko vydalo mladíka, který v Brně střílel na auto a přepadl večerku

Minařík se svým vydáním do vlasti souhlasil. Jeho předání se uskutečnilo na společném česko-slovenském policejním pracovišti u někdejšího hraničního přechodu Hodonín–Holíč. "Následně byl převezen do sídla jihomoravské policie v Brně, kde se konají úkony trestního řízení," uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Lze předpokládat, že mladík bude umístěn do vazební věznice v Brně-Bohunicích. Za pokus o vraždu, loupež a nedovolené ozbrojování mu hrozí až 20 let vězení.

Kriminalisté předpokládají, že při svém výslechu v nejbližších hodinách celý skutek objasní. Dosud se nepodařilo zjistit, proč vlastně na seniora střílel. Důchodce přežil událost jen díky šťastné náhodě.

Zbraň sebral otci

Napadení se stalo 15. června na okraji Brna. Minařík podle spisu zastavil projíždějící osobní auto. Když namířil na řidiče zbraň, kterou předtím ukradl svému otci, řidič ujel. Další motorista už takové štěstí neměl. Byl jím čtyřiasedmdesátiletý muž. Při výstřelu mírně uhnul hlavou, což mu zachránilo život a utrpěl jen lehčí poranění.

Následně se pachatel podle kriminalistů přesunul do Brna-Bystrce, kde vyloupil prodejnu s potravinami. Policii se krátce po činu podařilo vypátrat totožnost muže a vyhlásila po něm pátrání. Rodiče ho prostřednictvím ČTK vyzvali, aby se přihlásil kriminalistům. Ti pak vypátrali, že odjel do Martina, kde ho slovenští policisté následně zatkli.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků