Hlavní obsah
Hasiči likvidují požár Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Škoda po požáru v pražských Letňanech se vyšplhala na deset miliónů korun

Škoda po pátečním požáru stánků s občerstvením v pražských Letňanech činí podle předběžných odhadů osm až deset miliónů korun, uvedl v sobotu obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý. Oheň vznikl při manipulaci s propanbutanovou lahví.

Hasiči likvidují požár Foto: Pavel Jaňurek, Novinky
Škoda po požáru v pražských Letňanech se vyšplhala na deset miliónů korun

Oheň podle Přívětivého zničil dva stánky včetně vybavení, okolní sezení a fasádu přilehlých veletržních hal. Dva muži byli při požáru lehce zraněni.

Hasiči vyjeli k požáru v pátek krátce před polednem a kvůli nasazení sil a prostředků vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, který signalizuje velký požár. [celá zpráva]

Velitel zásahu Miloš Němec na místě řekl, že požár vznikl při výměně propanbutanové lahve a několik dalších od něj následně explodovalo. Zhruba 200 lidí z nedaleké haly bylo preventivně evakuováno, dva muži z gastrostánku byli podle mluvčího záchranné služby Dominika Horna lehce popáleni na obličeji a rukou.

Mluvčí hasičů Pavlína Adamcová uvedla, že hasiči z objektu vynesli čtyři desetikilogramové propanbutanové lahve, které ochlazovali, aby zamezili dalším výbuchům. Případ nyní vyšetřuje policie.

Hasiči a záchranáři u požáru

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Podle informací hasičů požár poškodil mimo jiné i výplně dveří a oken haly, plastové zastřešení, osvětlení a čtyři stánky s občerstvením. Předběžnou škodu hasiči vyčíslili na 20 miliónů korun. Podle Přívětivého ale bude zhruba poloviční.

„Škodu tipuju do deseti miliónů korun, 20 miliónů to určitě nebude," doplnil ředitel.

Areál PVA Expo Praha nabízí celkem 105 000 metrů čtverečních krytých i venkovních ploch. Sedm moderních ocelových hal má rozlohu 35 000 metrů čtverečních. Na výstavišti se konají veletrhy, výstavy, sportovní akce, koncerty, konference, semináře, workshopy, kongresy a firemní prezentace.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků