Hlavní obsah

Skládku v Libčevsi podle hasičů někdo zapálil úmyslně

Hasiči v pátek ukončili vyšetřování požáru nelegální skládky německého odpadu v Libčevsi na Lounsku. Došli k závěru, že skládku v únoru kdosi dvakrát úmyslně zapálil. Celý případ předali policii. Výsledek šetření hasičů dává za pravdu místním občanům, kteří tvrdí, že oheň někdo záměrně založil, aby odpad nemusel odvážet.

Skládku v Libčevsi podle hasičů někdo zapálil úmyslně

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) zjistila, že odpad na skládku navezla německá firma Bau 24. Společnost ale neměla pro nakládání s odpady povolení, proto s ní inspekce zahájila správní řízení, ve kterém firmě hrozí pokuta až deset miliónů korun. ČIŽP také nařídila odstranění odpadu z Libčevsi, převzetí tohoto příkazu se ale zatím Bau 24 úspěšně vyhýbá.

Německá firma je navíc od pondělí v konkurzu, takže ani v případě uložení desetimiliónové pokuty se ČIŽP nápravy zřejmě nedočká.

Německý odpad obtěžuje i jinde

Ústecký kraj se potýká s německým odpadem kromě Libčevsi i na jiných místech. Hory odpadků se začaly vršit také v Českých Zlatníkách na Mostecku a v Martiněvsi na Litoměřicku. Zatím neznámí řidiči vysypali německý textil i na lesní cestu u Rybniště na Děčínsku a u bývalého zemědělského objektu v Krásné Lípě na Děčínsku.

Od poloviny února policisté zpřísnili kontrolu nákladních aut na hranicích. Ve spolupráci s celníky a ČIŽP se jim už podařilo vrátit do Německa několik aut s odpadem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků