Hlavní obsah

Šílenou jízdu pervitinového řidiče ukončil náraz do policejního auta

Jedenačtyřicetiletý řidič, který v noci na neděli ujížděl Prahou před policejními hlídkami více než stokilometrovou rychlostí, může skončit ve vazbě. Navrhuje ji pražská policie. Muž jízdou ohrožoval ostatní řidiče a nakonec vrazil do policejního auta. Byl obviněn z několika trestných činů. Policie zveřejnila videozáznam ze zásahu. Řidič přiznal, že před jízdou užil metamfetamin.

Šílenou jízdu pervitinového řidiče ukončil náraz do policejního auta

„Kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby z důvodu obavy pokračování trestné činnosti,“ sdělil v pondělí mluvčí policie Jan Daněk.

Pronásledování kradeného Fordu Mondeo začalo před jedenáctou hodinou večer v Táborské ulici, řidič se pak řítil jak neřízená střela ulicemi Nuselská, Michelská, Na Strži a směřoval z centra ven. Křižovatky projížděl na červenou a vytlačoval jiné řidiče ze silnice. Policisté ho se ho snažili zastavit pomocí zátarasu, výstřelů i zastavovacího pásu, který mu poškodil pneumatiku. [celá zpráva]

Jak je patrné z videozáznamu pořízeného policisty, řidič nakonec vrazil do policejního auta. Strážci zákona ho museli zadržet pomocí donucovacích prostředků, protože se bránil a byl agresivní.

Zadržený řidič

Foto: Jiří Forman, AKTU.cz

Test na drogy ukázal, že podezřelému řidiči koloval v krvi pervitin, který má výrazně povzbuzující účinky, k jeho požití se přiznal. Za volantem neměl co dělat nejen kvůli intoxikaci drogou, ale také proto, že má do roku 2020 úředně zakázáno řízení vozidel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků