Hlavní obsah
Šéf novojičínské policie Miloslav Steiner ženě osobně vrátil zaslané peníze a poděkoval jí za důvěru v policii. Foto: Policie ČR

Seniorka se chtěla odvděčit za dopadení lupiče, policistům poslala deset tisíc

Velké překvapení zažil před několika dny šéf novojičínské policie po otevření obálky, ve které se nacházelo deset tisícikorun. Kromě peněz mu přišel i děkovný dopis od seniorky s vysvětlením, že jde o odměnu pro novojičínské policisty za vypátrání lupiče, který ženu loni v srpnu přepadl. Policie ženě peníze vrátila.

Šéf novojičínské policie Miloslav Steiner ženě osobně vrátil zaslané peníze a poděkoval jí za důvěru v policii. Foto: Policie ČR
Seniorka se chtěla odvděčit za dopadení lupiče, policistům poslala deset tisíc

O neobvyklém případu informoval ve středu mluvčí novojičínské policie Petr Gřes. „Poškozená okradená paní začátkem roku poslala k rukám vedoucího Územního odboru v Novém Jičíně ručně psaný děkovný dopis s další obálkou, v které bylo 10 tisíc korun jako tzv. nálezné určené pro policisty. Dnešního dne plukovník Miloslav Steiner osobně okradené paní peníze vrátil s poděkováním za vyslovenou důvěru a za ocenění policistů za jejich práci,“ sdělil mluvčí.

Šéf novojičínské policie Miloslav Steiner ženě osobně vrátil zaslané peníze a poděkoval jí za důvěru v policii.

Foto: Policie ČR

Přepadení se odehrálo loni v srpnu na Bezručově ulici v Novém Jičíně. Zloděj si vyhlédl seniorku, pak jí vytrhl kabelku a utekl. Žena poté došla k novinovému stánku, kde požádala obsluhu o přivolání policie.

Díky dobrému popisu byl později zloděj zadržen v jednom z nedalekých barů. Ke krádeži se přiznal. Ukradené věci měl u sebe s výjimkou kabelky, kterou mezitím vyhodil do popelnice. „Zloděj již byl soudem za provedený skutek odsouzen na šest měsíců s podmíněným odkladem na 4 roky,“ uvedl mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků