Hlavní obsah
Helena Vondráčková s Petrem Vondráčkem v televizním pořadu Zpívá celá rodina, který se také natáčí v Brně. Foto: Tino Kratochvíl

Šampionát má hlídat 4000 policistů

Hladký a bezpečný průběh mistrovství světa v ledním hokeji budou v Praze hlídat asi 4000 policistů. Na 3500 pražských posílí další kolegové z krajů. "Požádali jsme o 400 až 450 lidí z krajských policejních správ," řekl včera náměstek ředitele pražské policejní správy Zdeněk Bezouška.

Helena Vondráčková s Petrem Vondráčkem v televizním pořadu Zpívá celá rodina, který se také natáčí v Brně. Foto: Tino Kratochvíl
Šampionát má hlídat 4000 policistů

Období od 24. dubna do 9. května bude podle něj pro policii velmi náročné. Kromě mistrovství světa v hokeji se v hlavním městě uskuteční i řada akcí souvisejících se vstupem do Evropské unie, se Svátkem práce a s výročím konce druhé světové války. Již nyní je podle Bezoušky hlášena řada demonstrací.

"Akcí bude víc než dost a my musíme zajistit pořádek na území Prahy," zdůvodnil náměstek žádost o posily. Další tři stovky mužů a žen dodá pražská městská policie. "Městští strážníci budou nasazeni hlavně u Sazka Areny," prohlásil ředitel pražské policejní správy František Snopek.

S dopravní situací v metropoli a okolí pomohou policisté ze Středočeského kraje. Podle Bezoušky se například jen první květnový den v hlavním městě uskuteční víc než deset akcí, na které musí policie dohlédnout.

Prahu čekají dopravní omezení

Dopravu a bezpečnost kolem hokejové haly v Praze 9 bude mít na starosti policejní ředitelství Prahy II. "Pochopitelně budou už od 23. dubna v platnosti ve Vysočanech některá dopravní omezení, u haly budou uzavírky a dojde ke změně zastávek tak, aby bylo co nejvíce vyhověno divákům. Všechna dopravní omezení a uzávěry podrobně zveřejníme v nejbližších dnech," řekl Právu šéf pražské dopravní policie Pavel Švrčula.

Policie se však nebude zaměřovat jen na okolí haly ve Vysočanech, ale bude aktivní i v dalších čtvrtích. Kvůli očekávanému náporu mimopražských obyvatel a také cizinců bude posílen tým Kapsa zaměřený na potírání kapesních zlodějů. Letáky mají zase cizince upozorňovat na existenci množících se falešných policistů.

Policisté budou připraveni i na případnou teroristickou akci. "Musíme být připraveni na všechno, všechny složky i s vybavením budou v pohotovosti a provozu," konstatoval Snopek.

Ačkoli podle něj nejsou zatím signály o tom, že by do Prahy mířily skupiny extremistů, nelze to vyloučit.

Záchranáři měli v hale cvičení

Na dění během šampionátu se připravují i záchranná služba a dopravní podnik. Ředitel záchranné služby Zdeněk Schwarz zakázal v době bojů o mistrovský titul čerpání dovolených.

"Máme zvýšenou pohotovost na telefonu, ředitel zakázal čerpání dovolených, takže jsme všichni v případě nějaké mimořádné události schopni nastoupit na mimořádnou službu," ujistil mluvčí pražské záchranky Marek Uhlíř.

Doktoři budou přímo v hale při všech zápasech i doprovodných akcích. Profesionálním zdravotníkům vypomohou stážisti ze zdravotnické školy. "Počet lidí bude různý, podle počtu návštěvníků. Při maximálním zatížení haly jich bude sloužit tak kolem 25," poznamenal Uhlíř.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků