Hlavní obsah
 

Samozvaný kominík, kterého sundávali ze střechy v Praze, řádil loni v Děčíně

Pětatřicetiletý muž, kterého museli v úterý sundávat policisté ze střechy v Praze, je podezřelý z trestného činu výtržnictví. Lezení do výšek je zřejmě mužovým koníčkem – loni ho sundávali policisté z železničního sloupu v Děčíně.

 
Samozvaný kominík, kterého sundávali ze střechy v Praze, řádil loni v Děčíně

„Pětatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Veškeré další okolnosti jednání tohoto muže jsou předmětem šetření,“ uvedla ve středu mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Jak zjistily Novinky, muž je pro policisty známou firmou. Již několikrát s ním řešili, že lezl po výškách. Jeho asi nejznámější akce je z loňského července, kdy na hlavním nádraží v Děčíně vylezl na železniční sloup. Vydržel tam sedm hodin a vlaky kvůli němu měly tři hodiny zpoždění.

V úterý muž vylezl na střechu domu v ulici Janderova. Tvrdil, že pokud se k němu někdo přiblíží, skočí dolů. Proto přijel vyjednavač i hasiči s plošinou. Samozvaný kominík byl však agresivní a policisty ohrožoval kopy a údery. Motiv jeho jednání není zřejmý. Podle svědků z místa muž pobíhal mezi několika komíny a jinak také tančil a zpíval si.

Muž slezl až po více než sedmi hodinách. Do péče si ho převzali záchranáři, kteří jej převezli do nemocnice. Podle policie jde o recidivistu a uživatele drog.

Muž na stožáru v Děčíně.

Video: Aktu.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků