Hlavní obsah
Pohled na Jezero Antonin ráno v 8 hodin Foto: Bohumil Kovalský

S vypůjčeným policejním odznakem vybírali pokuty

Služební odznak půjčil dvěma svým kamarádům 21letý dnes již bývalý policista z Berouna, aby mohli vybírat pokuty od trhovců, kteří nabízejí nepoctivé zboží. Oba falešní policisté vyrazili před koncem roku s úřední plackou, ze které odstranili identifikační číslo, na tržnici ve Svaté Kateřině na Tachovsku a po stánkařích vymáhali pokuty.

Pohled na Jezero Antonin ráno v 8 hodin Foto: Bohumil Kovalský
S vypůjčeným policejním odznakem vybírali pokuty

"Klec spadla, když na jednom z vietnamských prodejců požadovali deset tisíc korun za to, že prodává zboží s padělanými ochrannými známkami. Vietnamec ale začal diskutovat o tom, že částka je příliš vysoká. Přitom už pojal podezření, že kontroloři nejsou praví strážci zákona a aniž by vzbudil u podvodníků podezření, přivolal telefonem skutečné policisty. Ti byli na místě během několika minut a své falešné kolegy zatkli," uvedla v úterý státní zástupkyně, která případ vyšetřuje.

Oba podvodníci vydali i policejní průkaz s tím, že jim ho půjčil jejich kamarád. "Ten ale popírá, že by věděl, co mají kamarádi za lubem. Tvrdí, že prý chtěli odznak půjčit na blíže nespecifikovanou legraci. Naopak oba dva zase říkají, že policista jim odznak půjčil s podmínkou, že chce z vybraných peněz provizi," dodala státní zástupkyně.

Všichni tři muži byli obviněni z podvodu a jsou stíháni na svobodě. Obviněný policista byl propuštěn ze služebního poměru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků