Hlavní obsah
Na scéně Vladimír Čapka, David Viktora, Petr Houska a Tomáš Jirman. Foto: archiv NDM Ostrava

Rychlík přejel člověka, hlavní tah je opět průjezdný

České dráhy obnovily po nehodě provoz na prvním železničním koridoru mezi Českou Třebovou a Ústím nad Orlicí. Doprava se v úseku zastavila dvě hodiny předtím, když zde rychlík jedoucí z Varšavy do Prahy přejel člověka.

Na scéně Vladimír Čapka, David Viktora, Petr Houska a Tomáš Jirman. Foto: archiv NDM Ostrava
Rychlík přejel člověka, hlavní tah je opět průjezdný

Potvrdil to mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Svůj život zde ukončil kolem půl šesté ráno třiadvacetiletý muž, který vstoupil nenadále na železniční trati do kolejiště před přijíždějící rychlík. Neštěstí se již nedalo zabránit.

"Ze stávajícího šetření vyplynulo, že se s největší pravděpodobností nejednalo o cizí zavinění. Mohlo jít o něšťastnou náhodu, ale i klasický pokus sebevraždy. Vše je dosud v šetření policie. U muže byla nařízena soudní pitva, řekla Právu mluvčí orlickoústecké policie Eva Sichrová.

Kvůli neštěstí byla doprava v obou směrech na trati mezi Českou Třebovou a Ústí nad Orlicí přerušena asi na dvě hodiny. To si vyžádalo zpoždění ranních rychlíků a osobních vlaků v tomto úseku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků