Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ruska vypadla z balkonu ve Špindlerově Mlýně sama, míní policie

Případ těžce zraněné ženy z Ruska, která spadla v květnu ve Špindlerově Mlýně z balkonu ze zhruba deseti metrů, policie odložila. Podle vyšetřovatelů byla pod vlivem alkoholu a drog a policie nezjistila cizí zavinění.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Ruska vypadla z balkonu ve Špindlerově Mlýně sama, míní policie

Policie totožnost ženy nepotvrdila, uvedla jen, že jde o občanku Ruské federace. Podle médií se jedná o Jekatěrinu Bobkovovou, která v minulosti svědčila v kauze odsouzených ruských fotbalistů.

„Prověřovaná věc byla odložena, protože se neprokázalo, že by se jakýmkoli způsobem na zranění ženy podílela další osoba. Šlo o nešťastnou událost, přepadla přes zábradlí. Měla dvě promile alkoholu v krvi a odběr prokázal, že byla také pod vlivem drog," řekla ve čtvrtek mluvčí policie Ivana Ježková.

Kriminalisté si nechali vypracovat znalecký posudek z odvětví soudního lékařství a toxikologie a na objasnění mechanismu vzniku poranění, které žena utrpěla. Součástí spisu jsou také závěry kriminalistické expertizy z oborů genetika a daktyloskopie.

Ruska u moskevského soudu svědčila v případu ruských fotbalových reprezentantů Pavla Mamajeva a Alexandra Kokorina, kteří byli odsouzeni v Moskvě za loňské napadení několika lidí v centru ruské metropole k 18 respektive 17 měsícům za mřížemi.

Tisková agentura RIA Novosti v půlce května uvedla, že Jekatěrina Bobkovová se zřítila z hotelového balkonu ve Špindlerově Mlýně. Na případ zraněné ženy tehdy upozornil Deník N. Bobkovová byla podle ruské agentury jednou z hlavních svědkyní v případu fotbalistů. Nacházela se totiž v Moskvě v jejich společnosti, když se konflikty staly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků