Hlavní obsah
Foto: Monika Čapková

Rozběsněná žena dostala za zkopání muže podmínku

Až osm let vězení hrozilo 29leté Renatě Carvanové z Mariánských Lázní, kterou plzeňský krajský soud ve čtvrtek potrestal za ublížení na zdraví a výtržnictví. Podle soudu si za to, že v září 1999 srazila ranou pěstí k zemi 60letého Pertra R. a pak do něho kopala, zasloužila dvouapůlletou podmínku.

Foto: Monika Čapková
Rozběsněná žena dostala za zkopání muže podmínku

Teprve přivolaná policejní hlídka ukončila útok rozběsněné ženy. Muž musel být hospitalizován.

Ve své výpovědi obžalovaná uvedla, že jí poškozený dělal sexuální návrhy v herně, kam se přišla pobavit.

"Byl opilý. Pořád mi říkal, že se se mnou chce vyspat. Na cestě na trolejbus přes park na mě zezadu skočili dva mužský, jeden z nich byl poškozený, povalili mě na zem a roztrhali na mě prádlo, když jsem křičela o pomoc, ten druhý utekl...já se pak zvedla a šla dál," vypověděla Carvanová.

"U garáží mě doběhl a začal mě zase fackovat, tak jsem mu dala taky facku až padl na zem a asi třikrát jsem ho kopla, ale kam, to nevím. Tekla mu krev z nosu, ale neměla jsem v úmyslu ho zabít," dodala 154 cm vysoká a 59 kg vážící mladá žena, která v dětství dělala dva roky karate.

Poškozený vypovídal zmateně

Lékařská zpráva však hovořila o tom, že muž měl četná poranění hlavy, hematomy, deformaci nosu. Policista, který Carvanovou s kolegou zajišťovali, hovořili o tom, že byla agresivní, a že museli použít donucovacích prostředků.

Poškozený a hlavní svědek Petr R. se poprvé k soudu dostavil až v den rozsudku. Vypovídal zmateně a vlastně si nic nepamatoval.

Soud se nepřiklonil ani k jedné straně

"Soud se nepřiklonil ani k obhajobě žalované, že ji poškozený sexuálně obtěžoval, ani k jeho verzi, že mu Carvanová měla vzít peněženku. Souhlasil ale s výrokem znalců, že čin Carvanová spáchala v prostém afektu zloby. Polehčující pro ni bylo i doznání, proto se soud domnívá, že dostačující bude pro ni podmíněný trest," řekl v odůvodnění rozsudku předseda senátu Jan Špeta.

Rozsudek je pravomocný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků