Hlavní obsah
 

Řídil v pantoflích? Policie prověřuje obutí řidiče autobusu při tragické nehodě

Policie v případu tragické nehody autobusu ve Slaném, při níž autobus vjel na zastávku a srazil několik lidí, prověřuje také možnost, že řidič měl na nohou pantofle, které jsou ale předpisem zakázány. Vyšetřování nadále probíhá. Při nehodě zemřel malý chlapec.

 
Řídil v pantoflích? Policie prověřuje obutí řidiče autobusu při tragické nehodě

Řidiče autobusu v pantoflích zachytila kamera televize Nova po nehodě a lidé o této příčině spekulují také na sociálních sítích. „Prověřujeme i možnost, jaká byla obuv řidiče v době, kdy usedl za volant autobusu. Řidič se k tomu zatím nevyjádřil,“ řekla Novinkám mluvčí policie Michaela Nováková s tím, že policisté pracují také s jinými verzemi.

Podle Jana Holuba, mluvčího společnosti Arriva, která autobus provozuje,  mají šoféři předepsané oblečení, ve kterém smějí řídit.

„Naši řidiči mají jasně předepsanou uniformu. Obuv má být s plnou patou i špičkou. Nebudeme jakkoliv spekulovat a čekáme na výsledky vyšetřování. Policie musí říct, co přesně se stalo,“ uvedl Holub.

Technická závada?

Ve středu policie informovala, že vyloučila zdravotní komplikace u 59letého řidiče. Řidič rovněž nebyl pod vlivem návykových látek. Policisté se také zabývají tím, zda nebyla příčinou nehody technická závada. „Byly zadány znalecké posudky,“ konstatovala Nováková.

K nehodě došlo v úterý krátce po poledni v Ouvalově ulici na autobusovém nádraží. Prázdný linkový autobus srazil několik lidí na zastávce, nehodu na místě nepřežilo dítě. Záchranná služba ošetřila celkem čtyři zraněné, jeden z nich skončil v nemocnici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků