Hlavní obsah
 

Řidička usnula a v protisměru smetla dvě auta. Policie zveřejnila varovné video

Policie zveřejnila video z tragické nehody tří aut z minulého čtvrtka na Brněnsku. Pětašedesátiletá žena při střetu zemřela, pět lidí bylo zraněno. Podle policie za nehodu pravděpodobně může právě 65letá řidička, která usnula.

 
Řidička usnula a v protisměru smetla dvě auta. Policie zveřejnila varovné video

Nehoda se stala ve čtvrtek odpoledne na frekventované silnici I/52 u Pohořelic. Podle kamerového záznamu, který natočila posádka dalšího auta, řidička hyundaie zničehonic vjela do protisměru, kde se střetla s dalšími dvěma vozy. Řidička na místě zemřela.

„V dalším voze cestovali dva dospělí a tři děti. Ženu hasiči z vozidla vyprostili. Celá posádka skončila v péči záchranné služby,“ uvedl tehdy mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Ve škodovce cestovala čtyřčlenná rodina, která vyvázla bez zranění.

Při nehodě zemřela žena, která nejspíš usnula.

Foto: HZS Jihomoravského kraje

Podle mluvčího policie Bohumila Maláška řidička, která do protisměru přejela a havárii způsobila, s největší pravděpodobností usnula. „Takové situace jsou bohužel důsledkem nedostatečného odpočinku na dlouhých trasách. Zastávky na relaxaci spojené s důsledným pitným režimem, případně i spánkem jsou nezbytné a často na ně upozorňujeme. A tento případ by měl být dalším důrazným varováním před podceňováním únavy za volantem,“ dodal Malášek.

Chybějící dálnice je ostuda českých politiků

„Zvláště v létě se jedná o mimořádně frekventovanou komunikaci, kterou využívá většina českých i zahraničních turistů k cestě na Jadran a zpět. Mimořádná opatrnost je tam vždy namístě mimo jiné i proto, že se projíždí rovněž kolem velmi navštěvovaných lokalit Pálavy,“ řekl Právu Bohumil Malášek.

Havárie je bohužel i nepřímým důsledkem neschopnosti českých politiků dokončit již mnoho let slibovanou víceproudou komunikaci z Pohořelic na hranice s Rakouskem. Tam je přitom už dálnice z Vídně do ČR hotová. Současný stav na české straně je tak mezinárodní ostudou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků