Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo

Řidička přehlédla houkající sanitku s pacientem, při střetu se zranili čtyři lidé

Čtyři lidé se v pátek ráno zranili při střetu převozové sanitky Volkswagen Transporter s osobním autem na Opavsku. Sanitka s pacientem jela se spuštěnými majáky i houkačkou, což však třiačtyřicetiletá řidička Renaultu Megan Scenic z Novojičínska zřejmě přehlédla.

Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo
Řidička přehlédla houkající sanitku s pacientem, při střetu se zranili čtyři lidé

K nehodě došlo v Nových Sedlicích v 8:50. Šestačtyřicetiletý řidič sanitky z Karviné převážel pacienta do Slezské nemocnice v Opavě. Kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu pacienta podle policie spustil majáky i houkačku. V tu dobu s nimi jel v sanitě i další člověk. Na křižovatce na Opavské ulici svítila sanitce červená.

„Řidič proto přejel do protisměru a vjel do křižovatky. V tu dobu ale do ní vjela z vedlejší ulice na zelenou řidička renaultu, proto došlo v prostoru křižovatky ke střetu,“ uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Dodal, že při nehodě se zranili čtyři lidé, všechna zranění byla lehčího až středně těžkého charakteru.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl dodal, že účastníkem nehody nebyla sanita krajské záchranné služby, ale vůz některé z převozových služeb. Tři zranění byli podle Černohorského převezeni do opavské nemocnice, jeden do Fakultní nemocnice Ostrava.

„Škoda na obou vozidlech je asi půl miliónu korun, zkouška na alkohol u obou řidičů byla negativní,“ řekl policejní mluvčí. Míru zavinění zjistí až policejní vyšetřovatelé, doprava byla v místě nehody omezena zhruba dvě a půl hodiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků