Hlavní obsah
Místo vytlačení auta a nehody. Foto: Mapy.cz

Řidička na D1 na Přerovsku vytlačila opel, který naboural

Policisté tento měsíc vyšetřují už druhý případ údajného vytlačení auta s následnou nehodou na D1 u Hranic na Přerovsku. Tentokrát pátrají po řidičce vozidla bílé barvy, která minulé úterý vytlačila osobní auto, které se následně střetlo s dalším autem. Škodu na vozech, zničených svodidlech a protihlukových stěnách policisté vyčíslili na 570 tisíc korun. Podobný případ se stal o pět kilometrů dále na začátku srpna.

Místo vytlačení auta a nehody. Foto: Mapy.cz
Řidička na D1 na Přerovsku vytlačila opel, který naboural

Nehoda se odehrála 14. srpna v 08:00 na 309. kilometru dálnice v blízkosti Hranic ve směru z Ostravy na Olomouc. Podle policie šlo o neznámé vozidlo bílé barvy, zřejmě Škoda Fabia, za volantem seděla zřejmě žena mezi 40 až 45 lety, s blond vlasy staženými do culíku.

"Řidič s neznámým vozidlem měl vytlačit z blíže nezjištěných důvodů osobní motorové vozidlo Opel Vivaro ke středovým ocelovým svodidlům. Řidič vozidla Opel se následně střetl s vozidlem Škoda Fabia jedoucím za ním a havaroval do svodidel a protihlukové zábrany," uvedl v úterý policejní mluvčí Libor Hejtman.

Vozidlo bílé barvy se s žádným vozidlem nestřetlo a po krátkém zastavení mělo pokračovat dál ve směru na Olomouc, uvedl policejní mluvčí. Škody způsobené při nehodě přesáhly půl miliónu korun. "Vlastníci vozidel předběžně odhadli škodu na 170 tisíc korun, z toho na vozidle Opel Vivaro 150 tisíc korun. Škodu na protihlukových stěnách vyčíslil majitel na 300 tisíc korun a 100 tisíc korun na poškozených svodidlech," dodal Hejtman.

Druhý srpnový incident

V souvislosti s prověřováním okolností dopravní nehody se policie obrací na případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace a především poznatky k vozidlu, které vytlačilo vozidlo Opel Vivaro mimo komunikaci. Obrátit se mohou na linku 158 nebo osobně či telefonicky na dálniční oddělení Kocourovec.

Podobná nehoda se stala 5. srpna, kdy na 304. kilometru D1 u Hranic vytlačil podle policie neznámý řidič obytné vozidlo, které následně havarovalo a poškodilo oplocení dálnice. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda však dosáhla zhruba čtvrt miliónu korun. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků