Hlavní obsah
Poškozená signalizace na přejezdu. Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Řidička autobusu ulomila zrcátkem signalizaci železničního přejezdu

Zpětným zrcátkem ulomila v úterý ráno řidička autobusu v Teplicích signalizaci na železničním přejezdu. Nikdo se při nehodě nezranil, oprava přejezdu ale komplikuje dopravu.

Poškozená signalizace na přejezdu. Foto: Ondřej Hájek, ČTK
Řidička autobusu ulomila zrcátkem signalizaci železničního přejezdu

Nehoda v Duchcovské ulici u železničního přejezdu se stala v 8:42. "Řidička autobusu MHD se údajně vyhýbala protijedoucímu vozidlu a při tom zpětným zrcátkem zachytila světelnou signalizaci přejezdu, kterou poškodila. V autobuse byla zhruba desítka lidí, zraněn ale nikdo nebyl," popsala okolnosti nehody mluvčí policie Ludmila Světláková.

Motoristé by podle ní měli být opatrní a respektovat pokyny. Jde o frekventovanou silnici a tvoří se tam kolony. Dopoledne se tam stala další nehoda tří aut, i ta se obešla bez zranění.

Nehoda autobusu na přejezdu zkomplikovala dopravu v Teplicích na výpadovce směrem na Duchcov.

Foto: cesty dopravní železniční Správa, ČTK

Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marka Illiaše způsobila řidička autobusu na zabezpečení přejezdu škodu za statisíce korun. Než bude zabezpečení opravené, bude přejezd provizorně osazen jen výstražným křížem.

"Pro řidiče to znamená, že tam mohou přejíždět jen 30kilometrovou rychlostí a musí se přesvědčit, že překonání přejezdu je bezpečné. Strojvůdci, kteří budou přejíždět přes přejezd, pojedou maximálně desetikilometrovou rychlostí a budou opakovaně houkat, aby na sebe upozornili," řekl Illiaš.

Správa má ale podle něj všechen materiál potřebný k opravě na skladě, přejezd by tak měl být opraven už ve středu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků