Hlavní obsah
Kamión vjel do cesty projíždějícímu vlaku. Foto: HZS Zlínského kraje

Řidiče, který se srazil s vlakem, na přejezd navedla navigace

Řidiče náklaďáku, který vjel ve čtvrtek na železničním přejezdu v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku přímo do cesty vlaku, údajně navedla na místo nehody hláška z navigace. Ta mu měla ukazovat, že je v cíli. Místo aby viděl blikající signalizaci, řidič očima pátral po ceduli s názvem hledané firmy.

Kamión vjel do cesty projíždějícímu vlaku. Foto: HZS Zlínského kraje
Řidiče, který se srazil s vlakem, na přejezd navedla navigace

„Od řidiče, cizince, jsme se tuto verzi dozvěděli během vyšetřování prostřednictvím tlumočníka,“ řekla v pondělí mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

„Tvrdí, že jel podle navigace, která hlásila, že je v cíli, a proto se díval před sebe, zda neuvidí název firmy, kde měl vyzvednout nějaký materiál. Vůbec si údajně nevšiml červených světel a neuvědomil si, že je na železničním přejezdu. Kriminalisté řidiče obvinili z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti, za který trestní zákon ukládá až pětiletý trest odnětí svobody,“ informovala Lenka Javorková.

Při nehodě, která se stala ve čtvrtek odpoledne, se zranila čtyřletá holčička, dalších třicet cestujících ve vlaku vyvázlo bez zranění. Dechové zkoušky u osmapadesátiletého strojvedoucího, jenž se při nehodě rovněž lehce zranil, i u řidiče nákladního vozidla byly negativní.

Na vlaku vznikla předběžně odhadnutá škoda ve výši jeden milión korun, dále na zabezpečovacím zařízení byla vyčíslena půlmiliónová škoda a na nákladním autu škoda ve výši tři milióny korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků