Hlavní obsah
Hledané auto pronásledoval policejní passat. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Řidič v kradeném autě unikal policii desítky kilometrů

Liberečtí policisté dopadli v neděli po poledni po bezmála dvouhodinové honičce zloděje i s ukradenou Škodou Octavia Combi. Pomohlo jim sledování signálu GPS, jehož zdroj měl majitel namontované ve voze a díky němuž mohl pohyb ukradeného vozu sledovat.

Hledané auto pronásledoval policejní passat. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Řidič v kradeném autě unikal policii desítky kilometrů

Zloděj skončil v policejní cele a hrozí mu nejen obvinění z neoprávněného užívání cizí věci a poškození cizí věci, ale i z útoku na úřední osobu, naboural totiž v plné rychlosti do policejního vozu, uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

"Zmizení auta zaparkovaného přes noc ve Volgogradské ulici v Liberci nahlásil jeho majitel dnes v 10:20, zároveň nám oznámil, že ve voze je GPS, a může tak sledovat jeho pohyb," řekla Baláková.

Policie proto podle ní postavila hlídky na trase, kudy se předpokládalo, že vůz pojede. Hledanou octavii pak zachytil policejní passat na Mladoboleslavsku a začal vůz pronásledovat.

"Řidič se snažil ujet, riskantně několikrát změnil směr a pak vyrazil zpět směrem na Liberec," řekla Baláková. Řidič byl nakonec krátce po poledni dopaden v Kryštofově Údolí poté, co naboural do policejního vozu, který se ho snažil zastavit.

"Bylo to zřejmě úmyslné, řidič vůbec nebrzdil," popsala nehodu Baláková. Ujet se mu už nepodařilo, protože na místo dorazily další policejní vozy a přehradily mu cestu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků