Hlavní obsah
 

Řidič octavie při honičce málem srazil dva chodce. Zabavili mu auto a skončil ve vazbě

Až 100 km/h uháněl Českou Lípou agresivní 32letý řidič Škody Octavia, který málem srazil dva chodce. Policie jej však dostihla a následně mu zabavila auto. Obviněn byl z obecného ohrožení a soud ho v pátek poslal do vazby.

 
Řidič octavie při honičce málem srazil dva chodce. Zabavili mu auto a skončil ve vazbě

Honička se odehrála na přelomu měsíce, kdy se policistům auto zdálo příliš hlučné, a proto jej chtěli zkontrolovat. Řidič však začal z centra města ujíždět, přičemž nebral ohled na jiné řidiče, červenou na semaforu a dokonce málem srazil dva chodce, kteří šli na zelenou po přechodu.

„Jeden z nich musel na poslední chvíli před jeho vozidlem uskočit. Ve své zběsilé jízdě pak pokračoval dál,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Agresivní šofér pokračoval směrem na Nový Bor až odbočil do slepé ulice u trafostanice, kde musel zastavit. Před policisty přeskočil plot a snažil se uniknout, leč marně.

Dvaatřicetiletý muž měl zakázáno řízení, a to hned třikrát. Byl obviněn z obecného ohrožení a maření výkonu úředního rozhodnutí. Větší trest ale přišel okamžitě, protože mu policisté zabavili auto.

„Po předchozím souhlasu státního zástupce policisté zajistili jeho octavii za účelem propadnutí, o kterém bude rozhodovat soud. Bezohledného řidiče v pátek soud poslal do vazební věznice, a to proto, aby znovu neohrožoval životy lidí na silnici,“ konstatovala Baláková.

Ve vězení může strávit až osm let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků