Hlavní obsah
Havarovaná motorka Foto: Policie ČR

Řidič náklaďáku na Přerovsku vytlačil motorkáře a ujel

Policistům se podařilo vypátrat řidiče nákladního auta, který v pondělí odpoledne podle nich zavinil nehodu motorkáře na silnici mezi obcemi Radslavice a Sušice na Přerovsku. Z místa ujel. Právo o tom v úterý informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Havarovaná motorka Foto: Policie ČR
Řidič náklaďáku na Přerovsku vytlačil motorkáře a ujel

Řidič nákladního vozidla volvo s návěsem patrně přehlédl za sebou jedoucí motocykl, který řídil 43letý muž. V momentě, kdy motorkář předjížděl soupravu, vybočil řidič náklaďáku do středu vozovky a vzápětí i do protisměru k levé krajnici.

„Tím vytlačil z cesty motorkáře, který se snažil situaci zachránit tím, že vybočil vlevo na travnatý pás. Tam ale ztratil kontrolu nad strojem a havaroval na přilehlé cyklostezce. Z místa byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde zůstal hospitalizován,“ uvedla mluvčí.

Řidič nákladního vozidla podle ní na havárii motocyklisty nezareagoval a dál pokračoval v cestě, aniž by mu poskytl pomoc. „Nákladní vozidlo a jeho řidiče se následně podařilo najít,“ doplnila Zajícová.

Řidič je podle ní podezřelý ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Na motocyklu vznikla škoda 80 tisíc korun.

Havarovaná motorka

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků