Hlavní obsah

Řidič najel na návěs nákladního auta, který škodovku vymrštil do vzduchu

Jako v akčním filmu havaroval v pátek dopoledne vůz Škoda Octavia v Měchenicích na Praze západ. Řidiče pravděpodobně oslnilo slunce, s autem najel na návěs nákladního auta, který ho vymrštil do vzduchu. Auto nakonec dopadlo na silnici, kde se převrátilo na střechu.

Řidič najel na návěs nákladního auta, který škodovku vymrštil do vzduchu

Nehoda se stala před desátou hodinou v Hlavní ulici v Měchenicích. Řidič octavie jel podle mluvčího policie Zdeňka Chalupy ve směru do Davle, když vjel na návěs nákladního auta, byl vymrštěn do vzduchu a převrátil se na střechu. V octavii zůstal zaklíněný řidič se svou spolujezdkyní.

"Kolemjedoucí řidiči odřezali bezpečnostní pásy ženě, protože ji škrtily. Oba pak z auta vyprostili," popsal Novinkám svědek nehody.

Na místo vyjely dvě jednotky hasičů. Záchranáři si na pomoc povolali vrtulník letecké záchranné služby.

"Řidič utrpěl oděrky v obličeji a s podezřením na otřes mozku byl transportován sanitkou do motolské nemocnice. Žena utrpěla poranění horní končetiny, otřes mozku a stěžovala si na bolesti na hrudi. Záchranáři ji proto letecky transportovali do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích," sdělila Novinkám mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Podle informací z místa mělo řidiče octavie oslnit slunce, mluvčí to ale nepotvrdil. „Příčiny nehody a míru zavinění jejích účastníků budou policisté zjišťovat. Roli může hrát také označení návěsu,” konstatoval Chalupa.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků