Hlavní obsah

Řidič cisterny jel nepřetržitě 33 hodin a usnul. V protisměru zavadil o kamión

Jako podezření z trestného činu obecného ohrožení vyšetřují policisté jízdu 37letého řidiče cisterny, který zřejmě v mikrospánku přejel do protisměru. Tam zavadil o protijedoucí kamión, jenž na poslední chvíli uhnul. Šofér podle policie řídil téměř 33 hodin v kuse.

Řidič cisterny jel nepřetržitě 33 hodin a usnul. V protisměru zavadil o kamión

Nehoda se stala v polovině července na Nymbursku. „Z nepochopitelných důvodů vjel kamión proti mně, cisterna, nějaká berounská firma to je. Jak jsme se dostali do střetu, tak přišel o zrcátka a o dveře,“ řekl televizi Prima, která o případu informovala, řidič, jenž incident natočil.

Český řidič cisterny však po incidentu nezastavil. Až později ho vypátrali policisté. „Následně zjistili, že řídil bez přestávky 32 hodin a 55 minut, než způsobil uvedenou nehodu. Podle zjištění policistů měl řidič pravděpodobně mikrospánek a přejel do protisměru,“ řekla Novinkám mluvčí policie Petra Potočná.

Původně podle ní policisté případ kvalifikovali jako normální nehodu. Když ale zjistili, jak dlouho jel šofér bez přestávky a mohl přitom ohrozit mnoho řidičů, zahájili tento týden policisté úkony trestního řízení pro podezření trestného činu obecného ohrožení. Obviněn zatím nebyl. Hrozí mu dva roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků