Hlavní obsah

Revizoři v Praze zbili černého pasažéra

Dvojice revizorů loni v září ve stanici metra Palmovka v Praze napadli cestujícího, kterého kontrolovali. Ten se neprokázal platnou jízdenkou. Napadení zaznamenal kamerový systém metra. Záběry získala v pátek televize Prima.

Revizoři v Praze zbili černého pasažéra

Na obrázcích lze vidět, že po kontrole cestující od revizorů odchází a ti se mu snaží zahradit cestu. Tím ale končí jejich pravomoce, měli zavolat policii.

Cestujícího Milana Samka ale pronásledují dál, jedou za ním na eskalátorech. U východu z metra na Palmovce je jako na jednom z mála míst také kamera, to možná revizoři netušili. Tam Samka napadl jeden z nich pěstí.
 
Pak přichází další incident, ten už kamery nezachytily. Po něm pan Samko prolétl skleněnou výplní vestibulu.
 
Policisté událost uzavřeli jako přestupek všech tří stran. Na eskalátorech se totiž Milan Samko ohnal, revizora ale nejspíš nezasáhl. Nyní policisté případ znovu otevřeli.

Jsou stále zaměstnanci

Milan Samko totiž po brutálním útoku musel být 19 dní v pracovní neschopnosti. Dopravní podnik si pak vedl ještě své interní vyšetřování. A agresivní revizoři mohli dál pracovat v terénu.

Konec jejich práce přišel až po dalšáích důkazech, které dopravnímu podniku předala TV Prima, kdy další člověk po setkání s nimi skončil v pracovní neschopnosti, navíc zaútočili i na reportéra Primy.

Přesto revizoři dál zůstávají zaměstnanci dopravního podniku, jsou sice postaveni mimo službu, ale berou plat a užívají i dalších výhod. Dopravní podnik argumentuje tím, že až do ukončení vyšetřování policie nemůže agresory propustit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků