Hlavní obsah
 

Řetězová srážka aut na Českolipsku. Šoféra, který nedobrzdil, odvezl vrtulník

Následky vážné nehody celkem čtyř vozidel likvidovali hasiči s policisty ve středu odpoledne na Českolipsku. Ve Stožeckém sedle se nejdřív vlivem nedobrzdění srazila dvě osobní auta a poté dvě nákladní vozidla. Řidiče osobního auta, který byl podle policie na počátku řetězové nehody, odvezli zdravotníci zraněného do nemocnice vrtulníkem.

 
Řetězová srážka aut na Českolipsku. Šoféra, který nedobrzdil, odvezl vrtulník

Nehoda se stala ve středu krátce po 14:30 hodině na silnici za obcí Svor ve směru na Novou Huť.

„Došlo zde ke střetu dvou osobních a dvou nákladních vozidel. Řidič vozidla Citroen Jumper na přímém úseku vozovky nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím vozidlem Škoda Octavia a do tohoto vozidla zezadu narazil,” uvedla ve čtvrtek mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Nehoda se stala na Českolipsku za obcí Svor ve směru na Novou Huť

Foto: HZS Libereckého kraje

Řidič škodovky kvůli situaci na silnici zastavil, náraz ale vozidlo posunul dopředu, kde škoda narazila do zadní části nákladního vozidla Mercedes Benz s návěsem.

Šofér mercedesu podle mluvčí také zastavil v provozu, pak ale rovněž narazil s vozidlem do nákladního vozidla Tatra s návěsem, které měl před sebou.

Za obcí Svor se ve směru na Novou Huť srazila dvě osobní a dvě nákladní vozidla

Foto: HZS Libereckého kraje

Zdravotničtí záchranáři z místa odvezli dva zraněné, rozsah a povahu poranění policie neupřesnila.

„Řidič citroenu byl letecky transportován vrtulníkem do nemocnice v Liberci,” upřesnila mluvčí s tím, že dalším zraněným byl šofér octavie, kterého přepravili sanitkou.

Srážka čtyř aut na Českolipsku

Foto: HZS Libereckého kraje

„Policisté vyloučili alkohol u všech zúčastněných řidičů provedenými orientačními dechovými zkouškami. Příčinou a okolnostmi nehody se nadále zabývají českolipští dopravní policisté,” dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků