Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Recidivista zkopal muže na autobusovém nádraží do bezvědomí

Kriminalisté navrhli obžalovat třiatřicetiletého recidivistu z Uherského Hradiště, který v polovině března ve Zlíně zkopal do bezvědomí o čtyři roky staršího muže. Za pokus o těžké ublížení na zdraví a výtržnictví mu hrozí až deset let vězení. Obviněný je pro podobnou trestnou činnost nyní v podmínce a v minulosti byl už čtyřikrát soudně trestán. Právo o tom nyní informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Recidivista zkopal muže na autobusovém nádraží do bezvědomí

Podezřelý podle ní napadl sedmatřicetiletého muže na autobusovém nádraží ve Zlíně. Muži se dostali do sporu večer poblíž stánku s občerstvením, když obviněný údajně plivl na manželku napadeného.

„Mezi oběma muži došlo k roztržce, agresivnější byl ovšem mladší z mužů. Poté, co svého soupeře svalil na zem, mu uštědřil několik kopů do hlavy, přičemž ležící muž ztratil vědomí,“ uvedla mluvčí.

Záchranáři ho převezli k ošetření do nemocnice. Agresor z místa odešel a vzápětí odjel domů. Oba muži byli v době incidentu pod vlivem alkoholu. „Pachatele útoku nikdo z přihlížejících neznal. Přesto se policistům podařilo muže najít. Ten se při výslechu k útoku přiznal s odůvodněním, že byl opilý, a moc si ze svého jednání nepamatuje,“ konstatovala Kozumplíková.

Ze znaleckého posudku z oboru lékařství podle ní vyplynulo, že jen shodou okolností a šťastných náhod nezpůsobil ležícímu muži, který se útoku nemohl nijak bránit, život ohrožující zranění. „Obviněný měl vědět, že svým jednáním může způsobit těžkou újmu na zdraví,“ doplnila policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků