Hlavní obsah
Pštros na silnici u České Lípy. Foto: Policie ČR

Pštros na silnici zastavil dopravu u České Lípy. Majitele našli, pták dál uniká

Značné pozdvižení a hlavně potíže v dopravě způsobil ve středu ráno pštros, který zmateně běhal přes silnici u České Lípy. Řidiči ho viděli na několika místech, třeba u letiště neustále poskakoval z jedné strany vozovky na druhou, což v místě ochromilo dopravu. Chovatele pštrosa už policie našla, zvíře ale uniká – zmizelo v krajině neznámo kam.

Pštros na silnici u České Lípy. Foto: Policie ČR
Pštros na silnici zastavil dopravu u České Lípy. Majitele našli, pták dál uniká

Exotický nelétavý pták se na silnici I/9 u České Lípy objevil nejdřív krátce po 7. hodině, kdy překvapil řidičku za volantem osobního auta, která jela směrem na Nový Bor.

„Naštěstí na něj včas zareagovala a potom, co její vozidlo obešel, vydal se po silnici směrem na Českou Lípu,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Zhruba tři minuty nato pštros připravil problémy dalším řidičům, tentokrát o sobě dal vědět u odbočky na letiště, kde přebíhal silnici ze strany na stranu. Podle policie zcela zastavil dopravu.

„Je možné, že zde propadl panice kvůli svodidlům na obou stranách silnice, které mu bránily v úniku z místa. Na poslední chvíli se mu ale ještě podařilo zmizet před příjezdem policistů, které na zvláštního účastníka silničního provozu upozornili řidiči volající na naši tísňovou linku,“ zmínila Baláková.

Policie nejdřív informovala, že hledá kromě ptáka také jeho majitele, později se ale muže podařilo díky tipu jednoho z místních obyvatel najít.

Muž policistům vysvětloval, že si tento týden přivezl dva pštrosy a obě zvířata mu utekla. Jedno už chytil, druhý exemplář – ten, který pobíhal mezi auty – dál prchá.

„Pokud ho někde uvidíte, kontaktujte prosím ihned telefonní číslo 770 620 474,“ informovala mluvčí.

Oběma pštrosům jsou podle chovatele dva roky. Jsou ochočení, ale zřejmě je přepadl stres z nového prostředí. Policie čeká na případné podněty svědků rovněž na lince 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků