Hlavní obsah
 

Prostituce je jako sport, hájí se rumunský kuplíř

Dvacet eur za každého kunčafta musely údajně odevzdávat prostitutky, které v letech 2011 až 2018 pracovaly v nočních klubech Dolce Vita a Bolero v Železné Rudě na Klatovsku. Provozovatel podniků, gruzínský podnikatel David Charazischwilli (49), si tak měl podle státní zástupkyně přijít na statisíce korun. Případ začal v úterý projednávat Okresní soud v Klatovech.

 
Prostituce je jako sport, hájí se rumunský kuplíř

Společně s Gruzíncem jsou obžalováni z kuplířství jeho ukrajinská manželka Viktorija a Rumun Mario Martinescu, který dívky obstarával a vybíral od nich pro Charazischwilliho peníze.

Prý dobrý byznys

„Obžalovaný Charazischwilli jako provozovatel klubů schvaloval přijetí dívek a dohlížel na ně. Za poskytování sexuálních služeb stanovil minimální sazbu ve výši 60 eur za půl hodiny a 80 eur za jednu hodinu. Z této částky následně od dívek inkasovali společně s manželkou 20 eur za každého zákazníka,“ uvedla státní zástupkyně.

O přísun dívek se pak staral hlavně Martinescu, který je přivážel ze své domoviny.

„U nás je prostituce brána jako sport. Když kamarád v mém rodném městě rozhlásil, že dělám v bordelu, začaly se mi samy hlásit dívky, které si chtěly vydělat,“ citoval předseda senátu Jaromír Veselý z Martinescovy výpovědi na policii.

K soudu totiž Rumun nedorazil, po sdělení obvinění a propuštění z vazby se po něm slehla zem a je stíhán jako uprchlý. Podle jeho tehdejších slov šlo o dobrý byznys. Sám si přišel měsíčně v přepočtu až na 50 tisíc.

„Měl jsem u sebe seznam dívek, do kterého jsem zapisoval, kolik která za večer vydělala. Na konci šichty jsem je zkasíroval a peníze jsem uložil do pokladny, kam si pro ně každé ráno přišli buď David, nebo Valerija,“ řekl Martinescu policistům, jak to v klubech chodilo.

Dívky podle něj dostávaly ještě provizi za prodaný alkohol. Například za lahev šampusu, která přišla zákazníka na 60 eur, to dělalo polovinu.

„Dívky zpravidla s hosty nejprve popily, pak chvíli společně tancovali a nakonec s nimi odešly na pokoj. V devadesáti procentech šlo o Němce,“ stojí dále v Rumunově výpovědi.

Před soudem odmítli vypovídat jak Charazischwilli, tak i jeho manželka.
Nedorazila ani jedna z prostitutek, které byly předvolány jako svědkyně. Některé z nich se omluvily, že k hlavnímu líčení nepřijdou, protože se necítí být poškozené a s touto záležitostí nechtějí mít už nic společného.

Se čtením jejich výpovědí z přípravného řízení obžalovaní nesouhlasili a trvají na jejich osobním výslechu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků