Hlavní obsah

Přítele podnikatelky rozstříleli ze samopalu

S hlavou hrdě vztyčenou přivedla v pátek eskorta před senát Krajského soudu v Brně 26letého Michala Faltýnka z Ivančic na Brněnsku, který čelí obžalobě, že se podílel na brutální vraždě 58letého muže. Toho útočníci doslova rozstříleli loni v červenci v rodinném domku v Miroslavi na Znojemsku, když chtěli původně přepadnout majitelku domku, která provozuje čerpací stanice na Znojemsku a na Brněnsku.

Přítele podnikatelky rozstříleli ze samopalu

"Obžalovaný se s dalšími dosud neustanovenými pachateli dohodl, že přepadnou 21. července kolem druhé hodiny ranní majitelku domku a pod hrozbou zastřelení samopalem ji přinutí z trezorku vydat peníze. Při vloupání vyrušili přítele majitelky, který si vzal plynovou pistoli a ještě jednu zbraň. Pachatelé do něj vystříleli devět ran ze samopalu a muž na místě zemřel," uvedla v obžalobě státní zástupkyně Eva Žďárská.

Jsem katolík, nikomu bych neublížil

Podle obžaloby střílel buď Faltýnek nebo někdo z jeho kompliců. To však obžalovaný muž odmítl a uvedl, že je katolík a nikdy by nikomu neublížil. "Nikdy jsem z žádné zbraně ani nestřílel a jsem věřící, takže tento útok u mě nepadá v úvahu. Cítím se v tomto případě nevinný. Dál už vypovídat nebudu a odvolávám se na své právo odepřít výpověď," sdělil soudcům Faltýnek.

Senátu proto nezbylo, než přečíst jeho stručnou výpověď, kterou podepsal po svém zadržení na policii. Tam uvedl, že v kritickou dobu v Miroslavi nebyl a nemohl nic spáchat. Uvedl, že sice mají příbuzné v Miroslavi, ale s nimi se nestýkají. Připustil, že byl naposledy v tomto městě asi před 6 lety. Jinak tam údajně nejezdí, nikoho cizího tam nezná a v domku, kde se stala vražda, nikdy nebyl.

Podnikatelka doma hotovost nenechává

Faltýnkův obhájce Dag Sedláček k tomu uvedl, že jeho klient je podle všech důkazů nevinný a že bude žádat jeho zproštění. "Proti Faltýnkovi se nepodařilo zajistit žádné přímé důkazy a jsou proti němu jen nějaké nepřímé. Myslím, že je nyní na soudu, aby zjistil pravdu a našel důkazy a případně označil i viníky," dodal před zahájením líčení Sedláček.

Příliš jasno do procesu nevnesla ani podnikatelka, kterou chtěli útočníci přepadnout. Uvedla, že již několikrát se stala ona nebo její čerpací stanice cílem lupičů. Několik týdnů před kritickou událostí měla problémy se dvěma muži, kteří se vydávali za policisty, ale podle ní šlo o fintu, jak se zmocnit peněz. Větší hotovost však doma stejně nemá od té doby, co jí někdo ukradl celý trezorek.

Zemřel ženě v náručí

"Když se k nám vloupali, přítel vyběhl na chodbu a chtěl je výstřelem z plynové pistole zastrašit. Oni však po něm začali střílet. Dopotácel se ke mě do ložnice, zamknul dveře a oni stříleli dál. Klekl na zem a v této poloze mě zemřel v náručí. Útočníci utekli a já jsem mu už nedokázala pomoci," vypověděla žena.

Líčení bude pokračovat dalšími výslechy, aby soudci zjistili, zda se Faltýnek na vraždě podílel nebo ne. Pokud mu vinu na brutálním útoku prokáží, mohou mu uložit až 15letý trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků