Hlavní obsah
 

Případ železniční nehody, při níž zemřeli čtyři členové rodiny, policie odložila

Po pěti měsících vyšetřování policie odložila případ jedné z nejtragičtějších dopravních nehod v Plzeňském kraji, kdy při srážce motorového vlaku s osobním vozidlem na železničním přejezdu u Nýřan na Plzeňsku zemřeli čtyři lidé. Viníkem je totiž podle závěru vyšetřovatelů řidič Škody Felicia, který byl mezi oběťmi, a nelze jej tak trestně stíhat.

 
Případ železniční nehody, při níž zemřeli čtyři členové rodiny, policie odložila

„Řidič osobního automobilu nedal přednost projíždějícímu vlaku, což bylo příčinou nehody,“ řekla ve středu Právu policejní mluvčí Ivana Jelínková s tím, že znalci vyloučili technickou závadu. Co způsobilo nepozornost 24letého řidiče, se už nikdo nedozví. Z pětičlenné posádky automobilu přežilo pouze čtyřleté dítě.

Nehoda se stala v pondělí 27. dubna po 9:00 na přejezdu bez závor a světelné signalizace, kde je osazen pouze výstražný kříž. V osobním autě cestovalo pět členů jedné rodiny. Na místě srážky zemřela třiadvacetiletá žena, sedmnáctiletý mladík a pětileté dítě. Řidič podlehl zraněním v nemocnici.

Přejezd, který protíná silnici z Nýřan do Kamenného Újezdu, je přehledný. Strojvůdci i řidiči mají velmi dobré výhledové podmínky. Svědci uvedli, že vlak dokonce před přejezdem houkal. Podle vyjádření některých pozůstalých nebylo na trať dobře vidět přes pole s kvetoucí řepkou. „Žlutý motoráček mohl splynout s polem,“ tvrdili příbuzní obětí.

Přejezd v Nýřanech.

Foto: Mapy.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků