Hlavní obsah
Foto: Jiří Smutný

Příčiny Svobodovy nehody stále zkoumají znalci

Příčiny dopravní nehody šéfa české diplomacie Cyrila Svobody (KDU-ČSL), jehož služební auto havarovalo předminulý týden ve čtvrtek u Vyškova, stále zkoumají znalci na silniční dopravu.

Foto: Jiří Smutný
Příčiny Svobodovy nehody stále zkoumají znalci

Prozatím do doby, než se podaří objektivně zjistit příčiny nehody, dostal řidič vládního vozu zákaz řídit jakékoli služební auto. "To je zatím jediný závěr. Místo nehody stejně jako zbytky auta zkoumají znalci, kteří by měli dát odpověď na to, zda nehodu zavinil řidič, či nějaká jiná příčina. Znalci budou také zjišťovat, v jakém stavu bylo služební auto před jízdou. Teprve až nám sdělí své závěry, bude možné rozhodnout, kdo ponese odpovědnost za nehodu se zraněním ministra," řekl Právu Pavel Rujbr z Krajského státního zastupitelství v Brně.

Podle policistů na místě nehody byla příčinou podle všech stop vysoká rychlost, a to v místech, kde je dopravní značka, která přikazuje omezení rychlosti na 60 kilometrů v hodině. "Kdy budeme mít výsledky, lze zatím jen spekulovat, ale možná pár týdnů to potrvá," dodal Rujbr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků