Hlavní obsah
Při požáru domu ve Vřesině na Opavsku zemřel třiašedesátiletý muž. Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Při požáru domu na Opavsku zemřel muž

V tragédii, při níž zemřel třiašedesátiletý muž a dalších pět lidí se nadýchalo kouře, se proměnil nedělní podvečerní požár rodinného domu ve Vřesině na Opavsku. Plameny způsobily škodu za 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Při požáru domu ve Vřesině na Opavsku zemřel třiašedesátiletý muž. Foto: HZS Moravskoslezského kraje
Při požáru domu na Opavsku zemřel muž

O požáru v domě na Průkopnické ulici se hasiči dozvěděli okolo 19:45 hodin. Likvidovat oheň vyrazilo pět jednotek hasičů. „Hořelo v prvním patře rodinného domku,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Příčinu požáru hasiči stále vyšetřují

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

„Oheň poškodil hlavně obývací pokoj, další pokoje zahalil hustý kouř. Požár se nejprve snažili uhasit sousedé pomocí dvou práškových přenosných hasicích přístrojů, kouře se nadýchaly i další tři osoby,“ popsal mluvčí s tím, že hasiči v dýchací technice uhasili oheň za čtvrt hodiny. Poté odvětrali zakouřené prostory.

Záchranáři už nemohli pomoc třiašedesátiletému muži, který zemřel při požáru ještě před příjezdem záchranných složek. Ošetřili však dalších pět osob ve věku mezi 18 a 45 lety, z toho čtyři muže a ženu.

Plameny způsobily škodu za 200 tisíc korun

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

„Všichni pacienti byli při vědomí a se záchranáři komunikovali, došlo u nich k intoxikaci zplodinami hoření. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli přepraveni na interní ambulance městské a fakultní nemocnice v Ostravě,“ sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků