Hlavní obsah
 

Převaděč s plným autem migrantů ujížděl policii. U Břeclavi prorazil dva zátarasy

Dva policejní zátarasy prorazil ve čtvrtek u Břeclavi 22letý řidič z Moldávie, který v autě podle policie vezl devět nelegálních migrantů. Šoféra se podařilo zadržet až pod hrozbou zbraně. Několik desítek dalších migrantů zadržela policie v pátek odpoledne ve třech autech.

 
Převaděč s plným autem migrantů ujížděl policii. U Břeclavi prorazil dva zátarasy

Policejní hlídka chtěla auto zastavit na dálnici D2 u Břeclavi, avšak šofér začal ujíždět a sjel z dálnice do Velkých Bílovic, pak směrem do Podivína.

„Nakonec jeho cesta vedla do Lednice. Právě na této komunikaci připravili policisté dva zátarasy. Opravdu zběsile ujíždějící řidič, který ohrožoval nebezpečnou jízdou i další účastníky silničního provozu, je však za cenu poškození služebních vozidel i svého prorazil,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Pronásledování auta s migranty na Břeclavsku

Foto: Policie ČR

Nakonec se na silnici směrem na Valtice dostal do sevření dvou policejních aut a musel zastavit. Vzdát se ale nechtěl a policisté na něj museli namířit střelné zbraně. V autě pak našli devět migrantů, kteří cestovali podle svých slov do západní Evropy. Ti budou vyhoštěni.

Šofér je podezřelý z organizování a umožnění překročení státní hranice a z útoku na úřední osobu.

O dalším případu nelegální migrace informoval Novinky v pátek odpoledne mluvčí policie Pavel Šváb. „V odpoledních hodinách jihomoravští policisté pronásledovali a zastavili tři další vozidla. Následně zajistili dalších 44 migrantů převážně ze Sýrie, z toho tři děti. Všichni tři řidiči byli zadrženi a probíhají s nimi procesní úkony,” uvedl.

Zadržení migranti po honičce

Foto: Policie ČR

V autě jelo devět migrantů.

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků