Hlavní obsah

Praha má zaplatit ještě milión korun Britovi, na kterého spadl vánoční strom

Firma Folk Art Production a Praha mají zaplatit další cca milión korun Britovi Malcolmu Tuffinovi jako odškodnění za zranění, která utrpěl po pádu vánočního stromu na Staroměstském náměstí před sedmi lety.

Praha má zaplatit ještě milión korun Britovi, na kterého spadl vánoční strom

V úterý o tom nepravomocně rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1. Tuffin už dostal v roce 2007 560 tisíc, když odvolací soud uznal odpovědnost města a pořadatelské firmy na neštěstí. Celkem by tak měl dostat přibližně milión a půl.

Neštěstí se stalo 6. prosince 2003. Pětadvacetimetrový vánoční smrk se na Staroměstském náměstí zřítil a zranil pět lidí, nejvážněji Tuffina. Cizinec utrpěl zlomeniny stehenních kostí a bederní a hrudní páteře, podstoupil operace a také transfuze krve. Měsíc byl pak plně upoután na invalidní vozík, potřeboval ho ještě další tři měsíce a poté musel chodit s pomocí hole.

Brit původně požadoval odškodné 2,5 miliónu korun. Obvodní soud mu ho v roce 2006 přiznal. Městský soud však verdikt zrušil, potvrdil pouze dvousettisícové bolestné a více než třísettisícové odškodné za ztížení postavení.

Část případu vrátil k novému projednání s tím, že cizinec musí své nároky ještě prokázat. Tuffin na minulém jednání část své žaloby stáhl, protože mu v Británii zaplatili zhruba milión korun nemocenské.

O kauze mezitím na základě dovolání hlavního města rozhodoval i Nejvyšší soud, který potvrdil odpovědnost Prahy spolu s pořadatelskou firmou. Dospěl k závěru, že majitel pozemků musí kontrolovat, co se na jeho majetku děje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků