Hlavní obsah

Požár u D1 se nedaří uhasit, nakladač odváží hořící pneumatiky do jámy

Několik hasičských jednotek stále likviduje požár u Ostředku na Benešovsku, kde od středečního odpoledne hoří pneumatiky v hale u dálnice D1. Dál platí vyhlášený třetí stupeň požárního poplachu, zasahující hasiči se již několikrát vyměnili. Škoda je odhadována na několik desítek miliónů korun.

Požár u D1 se nedaří uhasit, nakladač odváží hořící pneumatiky do jámy

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové se při požáru nikdo nezranil.

Hasičům při akci asistuje také těžký kolový nakladač ze Zbirohu, který hořící hromady pneumatik rozhrnuje. V areálu je silážní jáma, kterou hasiči napustili vodou. Do ní nakladač hořící pneumatiky sváží.

„Na místě máme 44 kusů všemožné techniky, dojely i další posily se speciální technikou a těžkou technikou ze záchranného útvaru Jihlava a Hlučín. Od začátku se u požáru vystřídalo již 34 jednotek a 66 kusů techniky,” uvedl ve čtvrtek ráno mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Kolem desáté hodiny doplnil, že velitel zásahu odvolal dobrovolné jednotky a na místě zůstaly jen profesionální. „Byla nahlášena lokalizace, ale zásah pokračuje. Přijel vyšetřovatel a odborníci z Technického ústavu požární ochrany,” konstatoval Holomčík.

Požár u D1

Video: pro Novinky.cz Marek Rybníček

Postižená hala má železobetonovou konstrukci, podle Holomčíka bude po požáru zřejmě nutná její demolice. V noci objekt poprvé viděl statik, jeho rozhodnutí ale hasiči zatím nemají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků