Hlavní obsah
Těžký srub Darkovičky Foto: Vratislav Konečný

Postřelený muž z Prahy chtěl vyloupit byt

Policisté ve středu ráno na pražské Kampě postřelili muže, který je podezřelý z vloupání. Atrapou pistole ozbrojený pachatel se snažil utéct poté, co měl vniknout společně se svým komplicem do bytu v ulici Újezd.

Těžký srub Darkovičky Foto: Vratislav Konečný
Postřelený muž z Prahy chtěl vyloupit byt

Podle záchranářů byl zadržený pravděpodobně pod vlivem návykové látky. Po příjezdu policie chtěli oba muži uprchnout a rozdělili se. Hlídka se rozhodla pronásledovat muže, který byl ozbrojen a prchal Petřínskou ulicí. 

Muž pokračoval z Malostranského nábřeží směrem k mostu Legií. Podle policie dával najevo, že se nevzdá a nebude váhat použít zbraň. Dokonce ji namířil na projíždějící tramvaj plnou lidí.

Policisté ho nakonec dopadli v Říční ulici. Když ho několikrát vyzvali, aby se zastavil, varovali ho výstřelem do vzduchu. Muž však nereagoval, a tak ho jeden z policistů zasáhl do nohy. Až poté zjistili, že zbraň je pouze atrapa.

Záchranáři byli na místo přivoláni krátce po půl desáté. Lékař ošetřil zadrženému ránu a zastavil krvácení. Zraněný byl potom převezen na chirurgické oddělení Nemocnice Pod Petřínem. Podle policie byl muž již v minulosti trestán za majetkovou a násilnou trestnou činnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků