Hlavní obsah
 

Poslední soud Řepka neobměkčil. Dostal dva roky natvrdo

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka půjde na dva roky do vězení. Městský soud v Praze mu zvýšil trest za zpronevěru a internetové útoky na svou druhou exmanželku, které spočívaly ve smyšlených erotických inzerátech. Verdikt je pravomocný.

 
Poslední soud Řepka neobměkčil. Dostal dva roky natvrdo

Obvodní soud pro Prahu 6 poslal Řepku v únoru původně na 15 měsíců do vězení. Hrozilo mu vzhledem k výši údajně způsobené škody až osm let vězení. Státní zástupce Jan Scholle pro něj už v únoru navrhoval dvouleté vězení, tedy při spodní hranici sazby za zpronevěru.

Pražský městský soud vyhověl odvolání státní zástupkyně, podle níž nebyl důvod ke snížení trestu pod dvouletou spodní hranici zákonné sazby za zpronevěru. Předseda odvolacího senátu Petr Beneš konstatoval, že obvodní soud uložení původního trestu pod sazbou nijak rozumně nevysvětlil.

„K osobě pana Řepky ani k okolnostem případu jsme neshledali nic tak mimořádného, aby bylo možno tohoto dobrodiní využít,” uvedl Beneš. „Uložený dvouletý trest pokládáme za dostačující, ale otázkou jest, jestli to bude trest konečný,” dodal. Řepka totiž čelí dalším trestním stíháním. Řepka se proti obvinění ze zpronevěry nikdy nehájil osobně, z odvolacího zasedání se rovněž omluvil a k soudu nepřišel.

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka (na archivním snímku z 5. března 2019) půjde do vězení.

Foto: Václav Šálek, ČTK

Auto zabavil exekutor

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka prodal podle obžaloby své známé za 1,2 milionu korun mercedes, který v té době nevlastnil.

Obžaloba tvrdí, že vlastníkem luxusního vozu byla firma K & H a Řepka s autem jezdil na základě nájemní smlouvy. Ženu na to sice při předání peněz upozornil, tvrdil jí ale, že nebude problém na ni vůz do dvou či tří měsíců přepsat. Ve smlouvě, kterou spolu sepsali, se zavázal, že pokud mercedes nepřevede do roka, zaplacenou částku ženě vrátí.

Rozsudek Tomáše Řepky

Video: Novinky

To se však nestalo a auto Řepkovi zabavil exekutor. Řepka k věci dříve odmítl vypovídat, ze všech termínů hlavního líčení u obvodního soudu se pak omluvil. Jeho právník tvrdí, že ke zpronevěře nedošlo a že si Řepka od své známé pouze půjčil peníze.

Za poškození exmanželky formou smyšlených erotických inzerátů dostal fotbalista původně souhrnný nepodmíněný trest půl roku vězení, odvolací senát Krajského soudu v Brně mu jej však zmírnil rovněž na obecně prospěšné práce. Musel totiž přihlédnout k tomu, že Řepka v mezičase první uložené práce vykonal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků