Hlavní obsah
 

Řepka dostal 15 měsíců natvrdo za zpronevěru

Obvodní soud pro Prahu 6 poslal ve čtvrtek někdejšího fotbalového reprezentanta Tomáše Řepku na 15 měsíců do vězení za zpronevěru a poškození cizích práv. Verdikt není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

 
Řepka dostal 15 měsíců natvrdo za zpronevěru

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka prodal podle obžaloby své známé za 1,2 milionu korun mercedes, který v té době nevlastnil.

Za zpronevěru mu vzhledem k výši údajně způsobené škody hrozilo až osm let vězení. Státní zástupce Jan Scholle pro něj navrhoval dvouleté vězení, tedy při spodní hranici sazby za zpronevěru.

Scholle u soudu ve čtvrtek při závěrečném návrhu uvedl, že podmínka by nesplnila účel trestního řízení, protože obžalovaný se evidentně dopouští trestné činnosti opakovaně a v jeho prospěch nehovoří žádná polehčující okolnost.

Auto zabavil exekutor

Obžaloba tvrdí, že vlastníkem luxusního vozu byla firma K & H a Řepka s autem jezdil na základě nájemní smlouvy. Ženu na to sice při předání peněz upozornil, tvrdil jí ale, že nebude problém na ni vůz do dvou či tří měsíců přepsat. Ve smlouvě, kterou spolu sepsali, se zavázal, že pokud mercedes nepřevede do roka, zaplacenou částku ženě vrátí.

Tomáš Řepka (na snímku z 16. února 2011)

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

To se však nestalo a auto Řepkovi zabavil exekutor. Řepka k věci dříve odmítl vypovídat, ze všech termínů hlavního líčení u obvodního soudu včetně čtvrtečního se pak omluvil. Jeho právník tvrdí, že ke zpronevěře nedošlo a že si Řepka od své známé pouze půjčil peníze.

Dříve již podmínka a obecně prospěšné práce

Bývalý obránce Ostravy, Sparty, West Hamu a Fiorentiny má v rejstříku trestů čtyři záznamy. V letech 2015 a 2016 dostal dvakrát podmíněný trest za řízení v opilosti. Loni v květnu mu soud potvrdil 180 hodin obecně prospěšných prací za zanedbání povinné výživy.

Za poškození exmanželky formou smyšlených erotických inzerátů dostal fotbalista původně souhrnný nepodmíněný trest půl roku vězení, odvolací senát Krajského soudu v Brně mu jej však zmírnil rovněž na obecně prospěšné práce. Musel totiž přihlédnout k tomu, že Řepka v mezičase první uložené práce vykonal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků