Hlavní obsah

Policistu čeká za sexuální harašení kázeňský trest

Kvůli sexuálnímu obtěžování kolegyně nečeká pětatřicetiletého ženatého policistu z Horní Suché na Karvinsku soud, ale pouze kázeňský trest. Rozhodla o tom ostravská státní zástupkyně Jarmila Šajnová, která vyšetřování případu dozorovala.

Policistu čeká za sexuální harašení kázeňský trest

Incident se odehrál začátkem června na policejní služebně v Horní Suché. Oba aktéři se v opilosti vrátili po pracovní době do kanceláře, kde se podle tvrzení policistky pokusil kolega o znásilnění. Podle státní zástupkyně ale prověřování ukázalo, že nedošlo k trestnému činu.

"Z právního hlediska nelze posuzovat jednání policisty vůči kolegyni jako trestný čin znásilnění ani jako pokus tohoto trestného činu, neboť nedošlo k souloži ani k jinému obdobnému pohlavnímu styku," informovala ve středu Šajnová.

Využil její bezbrannosti

Policista však podle ní sexuálním obtěžováním prokazatelně narušil integritu poškozené. "Využil její bezbrannosti, do které se sama přivedla požitím většího množství alkoholu. Je podezřelý, že se dopustil protiprávního jednání, avšak pouze ve formě přestupku," řekla Šajnová. Upřesnila, že policistka měla v době incidentu kolem dvě promile alkoholu v krvi, její kolega jen o několik desetin méně. "Spisový materiál jsem odevzdala okresnímu řediteli policie ke kázeňskému projednání," dodala žalobkyně.

Policista nadále slouží v Horní Suché, jeho kolegyně byla přeřazena na jiné oddělení. O potrestání rozhodne okresní ředitel v nejbližších dnech. "Tresty se pohybují v rozpětí od písemné důtky až po snížení funkčního platu," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Kázeňský trest navíc zřejmě stihne i dozorčího, který v inkriminovanou dobu oba opilé kolegy na oddělení pustil v podnapilém stavu. "Trest by měl v nejbližší době navrhnout policistův nadřízený," řekla mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků