Hlavní obsah
Muž osahával několik dětí mladších 15 let. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Policisté zadrželi pedofila, který v Hradci osahával školáky

Královéhradečtí policisté zadrželi v úterý 23letého muže, na něhož upozornili rodiče osmileté dívky, kterou mladík údajně osahával. Muž se při výslechu doznal k dalším 13 případům obtěžování dětí mladších 15 let. V minulosti byl za tuto činnost již odsouzen. Nyní si vyslechl obvinění a byl vzat do vazby.

Muž osahával několik dětí mladších 15 let. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Policisté zadrželi pedofila, který v Hradci osahával školáky

„Malá slečna se rodičům naštěstí hned svěřila, že ji poblíž školy osahával nějaký muž. Rodiče na nic nečekali a vše oznámili policistům. Ti okamžitě po muži začali pátrat,“ uvedla mluvčí královéhradeckých policistů Ivana Ježková.

Během pátrání policisté zjistili, že muž obtěžoval ještě 11letou dívku, která navštěvuje stejnou školu jako první dívka. Po navázání spolupráce s danou základní školou se kriminalistům podařilo v úterý v její blízkosti pachatele dopadnout. Třiadvacetiletý muž si ještě téhož dne vyslechl obvinění ze spáchání zločinu pohlavní zneužití.

Za pohlavní zneužití už byl souzen

Během výslechu se muž přiznal ještě k dalším 13 případům, kdy v Hradci Králové osahával dívky a chlapce mladší 15 let. Podle slov policejní mluvčí soudce ve čtvrtek akceptoval návrh na jeho vzetí do vazby.

„Z tohoto důvodu prosíme rodiče, kteří by měli od svých dětí jakékoliv poznatky o tom, že je na Moravském předměstí nebo v blízkosti ulice Hradecká v Hradci Králové osahával nebo hladil cizí muž ve věku 20 – 30 let střední postavy, aby nám tyto informace předali. Pomohou tím v rozkývání a objasňování trestné činnosti zadrženého muže,“ uvedla mluvčí.

Zadržený muž byl již v minulosti za stejný čin odsouzen Okresním soudem v Havlíčkově Brodě. Soud mu nařídil ochrannou ústavní sexuologickou léčbu, kterou muž absolvoval. Nyní mu hrozí až osm let za mřížemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků