Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policisté z Brna byli obžalováni z mučení

Státní zástupce obžaloval tři policisty, kteří loni v listopadu donutili zadrženého muže vyskočit z okna. Na dotaz Novinek to v pátek sdělil mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. Poškozený na svůj případ upozornil dopisem z vězení televizi.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policisté z Brna byli obžalováni z mučení

Obžaloba byla podle mluvčího podána 22. června k Městskému soudu v Brně. „Jeden policista se měl dopustit přečinu účasti na sebevraždě a přečinu porušení povinnosti strážní služby a zbývající dva policisté se měli dopustit zločinu mučení a jiného nelidského a krutého zacházení formou spolupachatelství,“ uvedl Olma.

Prvnímu jmenovanému hrozí až tři roky za mřížemi, zbývajícím dvěma dva až osm let žaláře. „Bližší podrobnosti k této trestné činnosti s ohledem na skutečnost, že dosud nebylo nařízeno hlavní líčení soudem, uvádět nebudeme,“ dodal mluvčí.

Na případ upozornila v březnu TV Prima, kterou o události informoval poškozený dopisem z vězení. Muže podle jeho vyjádření policisté donutili, aby vyskočil z okna pátého patra, pokud nepodepíše přiznání ke krádeži. [celá zpráva]

"Vážně jsem si zlomil nohu a byl jsem operován. Při dopadu mě ztloukli, kopali atd.," uvedl muž ve svém dopise.

Mluvčí policie již tehdy uvedla, že dotyční policisté byli postaveni mimo službu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků