Hlavní obsah
Obviněný muž u soudu, který rozhodoval o vazbě. Foto: Aleš Pelikán, Právo

Policisté rekonstruují vraždu nezletilé dívky na Děčínsku

Kriminalisté ve středu v Doubici na Děčínsku rekonstruují vraždu čtrnáctileté dívky a pokus o vraždu její šestnáctileté kamarádky. Uvedla to krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Obviněným z obou činů je vazebně stíhaný pětatřicetiletý muž. Hrozí mu až výjimečný trest.

Obviněný muž u soudu, který rozhodoval o vazbě. Foto: Aleš Pelikán, Právo
Policisté rekonstruují vraždu nezletilé dívky na Děčínsku

Tragédie se stala 24. září v malé obci v Českém Švýcarsku. Mladší z dívek zemřela, starší s vážným zraněním odvezla záchranná služba do nemocnice.

Rekonstrukce se účastní tři desítky lidí z řad policie, znalců z oboru soudního lékařství, psychiatrie, klinické psychologie, advokáti a dozorující krajský státní zástupce. "Rekonstrukce je důležitým procesním úkonem ve vyšetřování tak, aby kriminalisté mohli objasnit případné nesrovnalosti ve výpovědích a ilustrovaly se detaily skutku," uvedla Hyšplerová. Rekonstrukci je kromě obviněného přítomna oběť.

Hrozí mu až 20 let nebo výjimečný trest

Muž je stíhaný za vraždu spáchanou s rozmyslem. Pětatřicetiletý muž, který dříve pracoval jako regionální novinář, se podle svých známých nedávno rozešel s přítelkyní a chtěl se z vesnice se stovkou obyvatel odstěhovat.

Starší z dívek podle svého advokáta Zdeňka Pánka znal déle, mladší z nich jen několik dnů. Pánek při rozhodování o vazbě uvedl, že jeho klient svého činu lituje, vraždit prý nechtěl.

Podle právní kvalifikace případu hrozí muži 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků