Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Policisté naháněli v Mladé Boleslavi silničního piráta, tři lidé se zranili

Čelní srážkou, při které utrpěli zranění dva policisté, skončilo noční pronásledování řidiče v Mladé Boleslavi. Lehce zraněn byl i řidič ujíždějícího auta, informoval v neděli mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Policisté naháněli v Mladé Boleslavi silničního piráta, tři lidé se zranili

Čtyřicetiletý cizinec ve svém fordu podle něj nedal na křižovatce v Havlíčkově ulici přednost v jízdě, hlídka ve služební fabii se ho proto rozhodla zkontrolovat. Muž ale na výzvu k zastavení nereagoval a snažil se policistům ujet. Bezohlednou a riskantní jízdou při tom podle Mareše ohrožoval ostatní.

"Při jízdě po třídě T.G. Masaryka směrem do centra přijelo z opačné strany druhé policejní auto Škoda Octavia. Cizinec ani další znamení na zastavení nerespektoval a čelně do policejní octavie narazil," uvedl mluvčí.

Při střetu podle něj utrpěli oba policisté v octavii lehká zranění a lehce zraněn byl i cizinec za volantem fordu. "Dechové zkoušky na alkohol u policistů skončily s negativním výsledkem, cizinci lékaři v nemocnici odebrali krev na zjištění, zda nebyl pod vlivem alkoholu," dodal Mareš.

Škoda na vozidlech je odhadována na více než 100 tisíc korun. Okolnosti nehody policisté vyšetřují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků