Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policisté na utíkajícího zloděje a žháře připravili manévry, soud ho pak propustil

Zloděje a žháře v jedné osobě zadrželi při bleskovém zásahu policisté ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Po zkušenostech, kdy jim zločinec opakovaně prchal v autě, si na něho počíhali ve čtyřech vozech. Když projížděl kradenou oktávkou předměstím, zablokovali ho a zatarasili mu všechny únikové cesty.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policisté na utíkajícího zloděje a žháře připravili manévry, soud ho pak propustil

„Zásah to byl rychlý, doprava byla v místě zadržení, poblíž podniku Deza, zastavena na několik málo minut. Kriminalisté muže spoutali a odvezli ho do policejní cely,“ informovala v pátek mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

„Za poslední tři měsíce spáchal zadržený muž nejméně osm skutků. Asi nejzávažnějším je vloupání do rekreační chaty v Dolní Bečvě, kterou následně zapálil. Z objektu vynesl elektroniku, obrazy, zahradní nářadí, ruční zvedák a další věci. Chata kompletně vyhořela až do základů. Majitelce z Ostravy vznikla škoda za 800 000 korun,“ uvedla mluvčí.

Policisté muže z Nového Jičína zatím obvinili z šesti trestných činů. Má na svědomí i krádeže pěti aut a kola. „V jednom případě ukradl v Zubří Fiat Ducato, který stál před domkem s klíči v zapalování. Majitel za několik dnů náhodně spatřil své auto v Kunčicích pod Ondřejníkem, když jelo před ním. Řidiče dostihl na parkovišti před restaurací a požádal ho, aby vyčkal příjezdu policie, kterou přivolal. Řidič netušil, že je vozidlo kradené. Dostal ho od muže, který mu dlužil peníze,“ uvedla Javorková.

Další auta ukradl zadržený v Hutisku-Solanci, v Dolní Bečvě a na dalších místech. Bral i věci v autech, doklady, peníze a platební karty a s auty jezdil i přes zákaz řízení.

Policie podala podnět na vzetí do vazby, který však soud neakceptoval. Muže, jenž byl za majetkovou trestnou činnost již mnohokrát trestaný, propustil na svobodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků