Hlavní obsah
 

Policisté, kteří pochybili v případu vražedkyně ze Smíchova, půjdou před soud

V případu policistů, kteří zasahovali proti Michelle Sudků v kavárně na pražském Újezdě, musí Obvodní soud pro Prahu 1 nařídit hlavní líčení. Na konci března sice oba muže uznal vinnými, proti trestnímu příkazu ale podalo odpor Městské státní zastupitelství. Sudků se loni v létě pokusila v kavárně uškrtit dívku, o dva týdny později ubodala zákaznici v nákupním centru na Smíchově. Soud jí uložil 30 let vězení.

 
Policisté, kteří pochybili v případu vražedkyně ze Smíchova, půjdou před soud

„Ve věci byl podán odpor od Městského státního zastupitelství v Praze, takže ve věci bude nařízeno hlavní líčení,” řekla mluvčí obvodního soudu Pavla Hájková.

Soud policisty v březnu potrestal trestním příkazem, konkrétní druh ani výši trestu ale nezveřejní, dokud nebude výsledek sdělen účastníkům řízení. „Obviněným zatím nebyl trestní příkaz doručen,” uvedla mluvčí.

Policisté čelí obžalobě kvůli incidentu, který se odehrál loni 5. července v kavárně na Újezdě. Sudků, které soud pravomocně uložil 30 let vězení za vraždu a pokus o ni, se tam pokusila uškrtit zákaznici. Útočnice byla převezena do psychiatrické nemocnice v Bohnicích, lékaři ale informace o útoku od policistů nedostali.

Pacientku zanedlouho propustili a ta ve stejný den ubodala ženu v obchodním centru na pražském Smíchově. Postup nemocnice vyšetřovala komise, podle které lékaři nepochybili.

Žalobci ale situaci v léčebně stále prošetřují pro podezření z nepřekažení trestného činu. Státní zástupce obžaloval policisty z místního oddělení na Malé Straně na začátku března. Za zneužití pravomoci pro ně navrhl zákaz činnosti. Podle zákona je možné trestním příkazem uložit zákaz činnosti až na pět let, maximálně roční podmínku, domácí vězení, obecně prospěšné práce nebo peněžitý trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků