Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Aleš Fuksa, Právo

Policie zajistila v pražské nelegální herně skoro 90 automatů

Policie obvinila trojici podnikatelů z provozování nelegální herny v Praze 17. Od loňského léta prohledali kriminalisté tentýž podnik třikrát a pokaždé v něm našli desítky neoprávněně provozovaných automatů a herních terminálů. Dohromady detektivové zajistili skoro 90 přístrojů a jako výnos z trestné činnosti 1,25 miliónu korun v hotovosti. Informoval o tom policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ilustrační foto Foto: Aleš Fuksa, Právo
Policie zajistila v pražské nelegální herně skoro 90 automatů

Příslušníci oddělení hospodářské kriminality se o bar v Makovského ulici začali zajímat na podnět městské části Praha 17 a ministerstva financí. Při první prohlídce loni v červenci zajistili policisté desítky výherních automatů, interaktivních videoloterijních terminálů a jako výnos z trestné činnosti i 800 tisíc korun v hotovosti.

Provoz ilegální herny nezastavilo ale ani obvinění dvou lidí z neoprávněného provozování loterie a podobné sázkové hry. Letos v dubnu totiž muži zákona přistoupili k druhé prohlídce. „I při té kriminalisté zajistili několik desítek automatů, terminálů a dvě stě padesát tisíc na hotovosti," uvedl Hulan.

Pouhý den po druhém zásahu detektivové zjistili, že provozovatelé vybavili hernu novými přístroji a ve své činnosti pokračovali. Proto policisté zamířili do podniku znovu a také do třetice zabavili desítky automatů a terminálů spolu s hotovostí ve výši 200 tisíc korun.

Po třetím zásahu se okruh obviněných rozšířil o třetího člověka. Na hlavního aktéra případu soud uvalil vazbu, aby nemohl pokračovat ve svém protiprávním jednání. V případě odsouzení hrozí trojici podnikatelů až tři roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků