Hlavní obsah
Stanislav Horáček, starosta města Varnsdorf Foto: archiv hnutí ANO

Policie zadržela starostu Varnsdorfu kvůli radarům

Policie ve středu ráno zasahovala ve Varnsdorfu na Děčínsku. Zadržela tři lidi, mezi nimi i starostu města Stanislava Horáčka (ANO). Zadržení se týká kauzy pronájmu radarů na měření rychlosti. Na městském úřadě, v domě starosty a u majitele soukromé společnosti WST kriminalisté zasahovali již na začátku října.

Stanislav Horáček, starosta města Varnsdorf Foto: archiv hnutí ANO
Policie zadržela starostu Varnsdorfu kvůli radarům

Informaci České televize o zadržení osob potvrdila Právu bez detailů mluvčí krajské policie Alena Bartošová. „Mohu potvrdit, že dnes ráno byli zadrženi tři lidé,“ řekla Bartošová s tím, že policie zatím další informace nebude poskytovat.

Varnsdorfská radnice oficiálně ráno o zadržení osob nevěděla. „Žádnou zprávu o tom nemáme,“ řekl Právu mluvčí radnice Tomáš Secký.

Vedení města je kvůli radarům terčem kritiky hlavně ze strany opozice. Už v červnu podali tři opoziční zastupitelé stížnost Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Považují smlouvu na měření rychlosti radary se soukromou společností Water Solar technology (WST) za nezákonnou. Částečně argumentují postojem ministerstva vnitra, jemuž se také nelíbí postup radních, kteří uzavřeli smlouvu na provozování radarů s WTS opakovaně.

Firma provozující radary dostává od města finanční odměnu za každé změřené překročení rychlosti. Fakticky je tedy hmotně zainteresována na získání co největšího počtu záznamů o překročení rychlosti. Postup Varnsdorfu při ukládání pokut za překročení rychlosti kritizoval v minulosti například zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček, podle něj je protiprávní.

Vedení radnice kritiku odmítá. Tvrdí, že město protiprávně nejedná a uzavřené smlouvy jsou v souladu se zákonem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků