Hlavní obsah

Policie ukázala video z honičky na Plzeňsku, řidič zranil dva policisty

Policie ve středu zveřejnila záběry z honičky s řidičem, který v červnu nezastavil na Plzeňsku silniční kontrole a zranil přitom dva policisty. Navíc informovala, že státní zástupce dostal návrh na podání obžaloby na čtyřicetiletého šoféra. Ten při jízdě s Opelem Corsa neměl řidičák a byl pod vlivem drog.

Policie ukázala video z honičky na Plzeňsku, řidič zranil dva policisty

„Za trestné činy násilí proti úřední osobě, maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až šest let vězení,“ řekl policista Jan Koželuh. Obviněný je ve vazbě a spis policejní vyšetřovatel předal žalobci.

„Policisté stavěli vozidlo během silniční kontroly v Třemošné. Řidič nezastavil, kontrole se vyhnul a ujížděl směrem na Kaznějov. Během asi tříkilometrové jízdy na silnici kličkoval, ohrožoval ostatní řidiče a jel rychle,“ popisoval Koželuh jednání stíhaného.

Pronásledovaný opel narazil do policejního auta

Foto: Patrik Biskup, Právo

Proto v Kaznějově jiná hlídka vytvořila zátaras, který se ujíždějící řidič snažil objet. Při tom narazil do policejního auta. „Následně se ještě pokusil o útěk, ale neúspěšně,“ dodal. Koželuh.

Utíkajícího řidiče zastavil policista v civilu, který mu podrazil nohy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků