Hlavní obsah
Marian Bojko Foto: Česká televize ČT24

Policie řeší chování poslanců Volného a Bojka, neměli roušky

Policie se zabývá chováním poslanců Lubomíra Volného a Mariana Bojka, kteří ve čtvrtek vystupovali ve Sněmovně záměrně bez roušek. Uvedla to na Twitteru. Policisté prověří, jestli zákonodárci porušili hygienická opatření, případ pak půjde do správního řízení.

Marian Bojko Foto: Česká televize ČT24
Policie řeší chování poslanců Volného a Bojka, neměli roušky

„Možným porušením hygienických opatření ze strany dvou poslanců Parlamentu ČR, ke kterému mělo dojít během dnešního jednání Poslanecké sněmovny, se zabýváme,“ uvedla policie ve čtvrtek v podvečer bez dalších podrobností.

Jména poslanců přímo nezmínila, je ale jasné, že jde právě o Volného a Bojka, kteří přišli na čtvrteční jednání Sněmovny o prodloužení nouzového stavu záměrně bez roušek, což avizovali dopředu.

Lubomír Volný

Foto: Česká televize ČT24

Právě dohady kolem nenošení roušek nakonec vedly až k potyčce, při níž se Volný strkal u předsednického pultíku s dalšími poslanci. Rvačku musela ukončit přivolaná ochranka.

Předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) míní, že se Volný mohl dopustit trestného činu, když fyzicky napadl poslance. Rvačkou se bude zabývat mandátový a imunitní výbor.

Potyčka v Poslanecké sněmovně

Video: Česká televize ČT24

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků