Hlavní obsah
Policie případ vyšetřuje jako vraždu bez rasistického podtextu. Ilustrační foto Foto: Petr Nový, Novinky

Policie popírá, že by v Rakovníku vraždil Rom

Muž, který v sobotu nad ránem ubodal 27lého návštěvníka rakovnické diskotéky, nebyl Rom, jak tvrdí web extrémistů. Uvedla to policie i otec podezřelého. Podle policistů se o případu šíří dezinformace.

Policie případ vyšetřuje jako vraždu bez rasistického podtextu. Ilustrační foto Foto: Petr Nový, Novinky
Policie popírá, že by v Rakovníku vraždil Rom

Zavražděný muž byl údajně sympatizantem extremistického sdružení Autonomních nacionalistů. Radikálové ze spřízněných sdružení chystají na pondělní podvečer „pochodňový“ průvod městem.

Podle webu extremistického sdružení Autonomní nacionalisté byl zavražděný jejich stoupencem a zabil ho Rom. Mluvčí rakovnické policie René Černý i otec mladíka, který je z činu podezírán, to popřeli. "Mohu vyvrátit, že pachatel byl romské národnosti," řekl Černý.

"Jsou to nesmysly, které tady někdo šíří. Byla to strkačka na diskotéce, která takhle vyústila," dodal mluvčí. Otec podezřelého 21letého mladíka řekl, že musel požádat o policejní ochranu. "Můj syn není Rom, jak se uvádí ve zprávách. Byli tak do toho zataženi i Romové, kteří žijí v Rakovníku a kteří s tím nemají vůbec nic společného," uvedl.

„Těžkým zraněním způsobeným v noci na včerejšek cikánským vrahem podlehl rakovnický nacionalista Jan Stričko,“ uvedla v neděli na svých webových stránkách Dělnická strana pod titulkem Cikán ubodal Čecha. Spolu s Autonomními nacionalisty svolává své příznivce k účasti na tryzně.

Byl dvakrát bodnut do hrudníku

Sejít se mají večer v Rakovníku, z nádraží chtějí pochodovat zřejmě do centra města, kde k násilnému činu došlo a kde má podle informací Práva bydlet také pachatel. Policie podle mluvčího středočeské správy Pavla Truxy případ vyšetřuje jako vraždu bez rasistického podtextu. Oba muži se podle Truxy pohádali a potom se napadli.

Nina Šeblová ze středočeské záchranné služby sdělila, že podle svědků byl zavražděný muž na Husově náměstí dvakrát bodnut do hrudníku. Zdravotníci se ho neúspěšně pokoušeli resuscitovat. Muž zemřel při předávání na chirurgickém sále, uvedla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků