Hlavní obsah
Sedmadvacetiletý hledaný Bachuki Jalagonia z Gruzie, který byl již v minulosti za obdobnou násilnou trestnou činnost odsouzen. Foto: Policie ČR

Policie pátrá po podezřelém z brutálního napadení v Praze

V souvislosti s brutálním napadením muže v centru Prahy pátrají kriminalisté po sedmadvacetiletém Gruzínci. Napadený devětadvacetiletý muž skončil ve vážném stavu v nemocnici, podle policie byl po útoku v přímém ohrožení života.

Sedmadvacetiletý hledaný Bachuki Jalagonia z Gruzie, který byl již v minulosti za obdobnou násilnou trestnou činnost odsouzen. Foto: Policie ČR
Policie pátrá po podezřelém z brutálního napadení v Praze

K napadení došlo na začátku října ve Vladislavově ulici v Praze 1. Devětadvacetiletý napadený muž byl po útoku v přímém ohrožení života a ve vážném stavu ho záchranáři převezli do nemocnice.

„Kriminalistům se díky dlouhodobé intenzivní činnosti podařilo zjistit, že možným útočníkem je právě sedmadvacetiletý hledaný Bachuki Jalagonia z Gruzie, který byl již v minulosti za obdobnou násilnou trestnou činnost odsouzen," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Kriminalisté útok kvalifikovali jako trestný čin těžkého ublížení na zdraví, kdy pachateli v případě prokázání viny hrozí až 12 let za mřížemi. Policie přijala kvůli možnému útěku podezřelého opatření na hranicích České republiky i Schengenského prostoru.

„Jakékoliv informace o místě, kde by se mohl cizinec nacházet, prosím neprodleně oznamte na linku 158. V tuto chvíli nemůžeme vyloučit, že může být muž ozbrojený. V žádném případě se jej nesnažte zadržet! Upozorňujeme, že může být nebezpečný," doplnila mluvčí.

V souvislosti s brutálním napadením muže v centru Prahy pátrají kriminalisté po sedmadvacetiletém Gruzínci.

Foto: Policie ČR, Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků